Επιτυχίες για τους "Μαχητές" Αλμυρού και Ν. Αγχιάλου στο διασυλλογικό πρωτάθλημα body contact - Λαός Του Αλμυρού

Επιτυχίες για τους “Μαχητές” Αλμυρού και Ν. Αγχιάλου στο διασυλλογικό πρωτάθλημα body contact

Με μεγάλη επιτυχία ολοκληρώθηκαν οι διασυλλογικοί αγώνες του αναγνωρισμένου κλάδου άθλησης από τη Γενική Γραμματεία Αθλητισμού Body Contact την Κυριακή 1 Δεκεμβρίου 2019 στο κλειστό γήπεδο μπάσκετ Πορταριάς – Μακρινίτσας.

Οι αγώνες πραγματοποιήθηκαν υπό την αιγίδα της Πανελλήνιας Ομοσπονδίας Kick Boxing και της Περιφέρειας Θεσσαλίας με διοργανωτή τον σύλλογο Shinkyokushinkai «Υπέρτατη αλήθεια» από το Βόλο με υπεύθυνους προπονητές τον Κοσμίδη Γεώργιο και Κοσμίδου Βίκυ.

Ο Αθλητικός Σύλλογος Μαχητές με προπονητή τον sensei Λεωνίδα Αντώνη έδωσε το «παρών» στο συγκεκριμένο πρωτάθλημα με 55 αθλητές οι οποίοι αγωνίστηκαν σε όλες τις κατηγορίες και μάλιστα με τεράστια επιτυχία.

Το σώμα διαιτησίας από το σύλλογο των Μαχητών εκπροσώπησαν οι πιστοποιημένοι διαιτητές, Μηλιώνης Σταύρος και Παρασκευή Ειρήνη Γκρίνια.

Αναλυτικά οι θέσεις των αθλητών:

Διαγωνισμός κάτα
Αθλητές Αλμυρού: Μακρής Άγγελος Ιωάννης 1η θέση, Φούντα Βασιλική 3η θέση, Κοτζιά Χριστίνα 3η θέση, Σίσκου Γεωργία 2η θέση, Σίσκος Βασίλειος 2η θέση, Φουντούκης Ευθύμιος 3η θέση, Κέκος Νικόλαος 1η θέση, Πλατή Λαμπρινή 2η θέση, Φούντα Κωνσταντίνα 1η θέση, Φούντα Λυδία 1η θέση, Τσιάμης Τριαντάφυλλος 3η θέση, Πλατή Χαρά 1η θέση, Κεχαγιά Ελένη  2η θέση, Καραλή Καλλιόπη 3η θέση, Γκρίνια Γεωργία Μαρία 2η θέση, Αλπάκη Βασιλική Χρυσοβαλάντου 3η θέση, Παπαγιάννη Αγγελική 2η θέση.

Αθλητές Νέας Αγχιάλου: Σκορδά Στυλιανή  1η θέση, Τσουκάλης Ευάγγελος 3η θέση, Καραδήμας Λεωνίδας 3η θέση, Μπουζάνης Ηλίας 2η θέση, Καραμπελιάς Ευστάθιος 1η θέση, Ευαγγελάκη Σταυρούλα 3η θέση, Νικολού Χριστίνα 1η θέση, Χρήστος Πανάγος 1η θέση, Σκορδάς Σωτήριος 3η θέση.

Διαγωνισμός κούμιτε-fight
Αθλητές Αλμυρού: Σιαμέτης Αλέξανδρος 2η θέση, Μακρής Άγγελος Ιωάννης 1η θέση, Φούντα Βασιλική 1η θέση,  Νιφόρου Αλεξάνδρα 1η θέση, Σίσκου Γεωργία 1η θέση, Σίσκος Βασίλειος 1η θέση, Φουντούκης Ευθύμιος 2η θέση, Κέκος Νικόλαος 3η θέση, Φούντα Κωνσταντίνα 1η θέση, Σιαμέτη Ευαγγελία 1η θέση, Φούντα Λυδία 3η θέση, Κάραλης Αναστάσιος 3η θέση, Κοσμίδης Χρήστος 1η θέση, Τσιάμης Τριαντάφυλλος 3η θέση, Καλτσάς Αλέξανδρος 3η θέση, Καρναβάς Κωνσταντίνος 3η θέση, Σιαμέτης Νικόλαος 1η θέση, Πλατή Χαρά 1η θέση, Κεχαγιά Ελένη 2η θέση, Κεχαγιάς Ιωάννης 1η θέση, Κοντούρης Δημήτριος 2η θέση, Πολύζος Αντώνης 1η θέση, Καραλή Καλλιόπη 2η θέση, Μηλιώνης Δημήτριος 2η θέση, Μπιζμπιρούλα Χρυσαφένια 2η θέση, Καλτσάς Γεώργιος 1η θέση, Μηλιώνη Ευτυχία 1η θέση, Παπαγιάννη Αγγελική 1η θέση.

Αθλητές Νέας Αγχιάλου: Μυλωνάς Κωνσταντίνος 1η θέση, Ψαρρός Μάριος Ραφαήλ 1η θέση, Δημόπουλος Κων/νος 2η θέση, Κοτζιά Χριστίνα 3η θέση, Νιφόρος Ιωάννης 1η θέση, Παρασκευόπουλος Κων/νος  2η θέση, Καραγιάννης Κων/νος 2η θέση, Μυλωνά Μαριάννα  2η θέση, Σκορδά Στυλιανή 2η θέση, Κίτσιου Χριστίνα  2η θέση, Τσουκάλης Ευάγγελος 1η θέση, Καραδήμας Λεωνίδας 3η θέση, Μπουζάνης Ηλίας 1η θέση, Καρατάσιος Μάριος 1η θέση, Ευαγγελάκη Σταυρούλα 3η θέση, Μορφακίδης Ιάσων 1η θέση, Χρήστος Πανάγος 1η θέση, Άγγελος Μιχαήλ 1η θέση.








Παρακαλούμε κοινοποιήστε το λινκ.