Mε την εθνική ομάδα στο Βαλκανικό Κ20 ο Σπύρος Καραλής










Το Βαλκανικό Πρωτάθλημα Ανδρών-Γυναικών Κ20 ετών θα διεξαχθεί το προσεχές Σαββατοκύριακο (12-13/6) στην Κωνσταντινούπολη. Η χώρας μα θα εκπροσωπηθεί από 28 αθλητές και αθλήτριες, που θα έχουν την ευκαιρία να διεκδικήσει καλά πλασαρίσματα. Η ομοσπονδία επέλεξε να δώσει αγωνιστικές ευκαιρίες τόσο σε αθλητές και αθλήτριες που έχουν ήδη το όριο για τις μεγάλες διοργανώσεις της κατηγορίας και ήθελαν να κάνουν έναν επιπλέον δυνατό αγώνα, αλλά και σε εκείνους και εκείνες που είτε είναι κοντά στις επιδόσεις πρόκρισης στις μεγάλες διοργανώσεις, είτε μέχρι σήμερα έχουν πραγματοποιήσει καλές παρουσίες στη σεζόν.

Ανάμεσα στους 28 αθλητές κι ένας δικός μας, ο Σπύρος Καραλής από το Αϊδίνι που θα αγωνιστεί στο άλμα εις τριπλούν. Μετά από μία δύσκολη περίοδο και μ’ έναν μικροτραυματισμό από το το πρόσφατο πανελλήνιο πρωτάθλημα όπου κατετάγη τρίτος στο τριπλούν Κ23, ο Σπύρος φιλοδοξεί να βελτιώσει την προσωπική του επίδοση.

Η ομάδα μας θα ταξιδέψει για την Τουρκία την Παρασκευή και θα επιστρέψει την Δευτέρα.

Άνδρες
100 μ./200 μ.: Νίκος Παναγιωτόπουλος (ΓΣ Άθλος Κερατσινίου)
400 μ.: Κώστας Κάπουλας (ΓΕ Αγρινίου)
1.500 μ.: Γιώργος Παναγόπουλος (Θέρσιπως Περιστερίου), Πέτρος Παπαϊωάννου (ΠΓΣ)
3.000 μ.: Παναγιώτης Πετρουλάκης (ΓΑΣ Ιλισσός)
5.000 μ. Νίκος Σταμούλης (ΓΑΣ Αγρινίου)
110 μ. εμπ.: Βασίλης Αρβανίτης (ΓΣ Έδεσσας)
400 μ. εμπ.: Χρήστος Γκάρας (ΓΣ Νίκη Βόλου)
3.000 μ. στιπλ: Ανδρέας Έλληνας (Ένωση Καζώνης Κάλυμνος 2000)
Ύψος: Γρηγόρης Χάσος (ΓΕ Φλώρινας)
Επί κοντώ: Σωτήρης Χύτας (Αμεινίας Μεσογείων)
Τριπλούν: Σπύρος Καραλής (ΟΣΦΠ)
Σφαιροβολία/δισκοβολία: Κώστας Γεννίκης (ΟΦΚΑ Σέρρες)
Σφυροβολία: Ορέστης Ντουσάκης (ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος), Θοδωρής Ζιώγας (ΓΑΣ Νιγρίτας)
10αθλο: Θανάσης Παρασκευάς (Πυγμή Ευόσμου)

Γυναίκες
100 μ./200 μ.: Ζωή Τραγουστή (Αίολος Μακεδονίας)
200 μ.: Μιχαέλα Μπλατσιώτη (Ερμής Σχηματαρίου)
400 μ.: Αναστασία Ράπτη (ΑΓΣΙ)
800 μ.: Έλλη- Ευτυχία Δεληγιάννη (ΣΑΚΑ)
1.500 μ.: Ελένη Ιωαννίδου (ΟΚΑ Βικέλας)
5.000 μ.: Ιωάννα Πασπαλιάρη (Πανιώνιος)
400 μ. εμπ.: Γεωργία Παραστατίδου (ΑΓΕΣ Κάμειρος)
Επί κοντώ: Αναστασία Ρέτσα (Αμεινίας Μεσογείων), Ηρώ Βραδή (Κερκυραϊκός ΓΣ)
Σφαιροβολία: Αναστασία Ντραγκομίροβα (ΑΣ Κένταυρος)
Δισκοβολία: Δέσποινα Φιλιππίδου (ΑΣΣ Αλέξανδρος Μακεδονίας), Σοφία Κεσσίδη (ΑΣ Κένταυρος)





Παρακαλούμε κοινοποιήστε το λινκ.